PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kara İnci İle ilgili Sorularınızı Burada Cevaplıyoruz...

Sayfa : [1] 2

ScrubSs
04.05.10, 13:07
Arkadaşlar Başlıkta yazdığı gibi Soracağınız Soruları Cevaplayacağız...

MichinTurk
04.05.10, 14:32
İlk Soru Benden Olsun :
Lonca Nasıl Kuruluyor ?
Aslında Bi NPC de Lonca Kur Seçeneği Vardı Fakat Tıkladığımda Korsan Olmalısın Diyor.
Fazla Anlayamadım Açıklarsan Sevinirim

ScrubSs
04.05.10, 14:52
Lonca Kurmak İçin Önce Filo Gerekli.Suanki oyun Sürümündede Lonca Kurulamiyor.Yani Bug Var.GM'lerimiz Bunun Üzerinde Çalışmalarını Sürdürmektedir.
Forumda Konulara Bakarsanız Lonca(Guild) Kurma Başlıkları Mevcuttur.

MichinTurk
04.05.10, 15:06
Yardımınız İçin Teşekkür Ederim .

kaplan991
04.05.10, 15:37
Bir tuccar ittifakına katıl gorevini nasıl yapabiliriz? katılmayı denedım orada soylenen npcye giderek ama oradakı tüm seçenekleri denedik ama yinede katılmadı bilen birisi yardımcı olursa sevinirim.

SupremeMaster
04.05.10, 17:13
Bir tuccar ittifakına katıl gorevini nasıl yapabiliriz? katılmayı denedım orada soylenen npcye giderek ama oradakı tüm seçenekleri denedik ama yinede katılmadı bilen birisi yardımcı olursa sevinirim.

İttifak görevindede bug var arkadaşlar

wildkorsan
04.05.10, 17:22
bir sorum var benim modem paron ama gerizekalı :) bazen oyunları 600kb/sn indirio ama simdi bayt/sn yüklüyor bunun nedenini biliyorum resmi sitede direk indir ama bende direk indirler baytla inio bana biri hızlı bir upload sitesinden oyunu upload edebilirmi ne olur bu gün lzm bu

xpaydr
04.05.10, 17:25
aranıyor görevini nası yapacağım

disillusionment
04.05.10, 17:26
Arkadaslar ßir Sorunum Var Smdiden iLqiLeniceqiniz icin tesekküR ediyoRum
Gelelim Soruna Kralın Vermis Olduqu Aclık Tehtit Görevinde ßir Sorun ile karsılasmıs Durumdayım.Verilen Görevde 5 Dana Eti 5 Koyun Et 10 da ***day istenmektedir. Gemim Bu istenilen malların hepsini bir anda alamıyor ve görevi tek seferde yapmam isteniyor. Gemide Bosaltılması gereken herseyi bosalltım ama yine kapasitem yetmiyor Lütfen yardımlarınızı bekliyorum. 2 saatir bu görevden kurtulmak icin ugrasıyorum ama bir caresini bulamadım.

_Draculaa_
04.05.10, 17:27
Oyundayken 5 dklığına patch için kapatılacaktır yazdı ve kapandı ne zaman açılır?

D3athL3s
04.05.10, 17:28
Bug ne zaman düzeltilecek acaba.

wildkorsan
04.05.10, 17:40
bir sorum var benim modem paron ama gerizekalı :) bazen oyunları 600kb/sn indirio ama simdi bayt/sn yüklüyor bunun nedenini biliyorum resmi sitede direk indir ama bende direk indirler baytla inio bana biri hızlı bir upload sitesinden oyunu upload edebilirmi ne olur bu gün lzm bu

hadi arkadaslar

Vendetta
04.05.10, 17:43
Gelelim Soruna Kralın Vermis Olduqu Aclık Tehtit Görevinde ßir Sorun ile karsılasmıs Durumdayım.Verilen Görevde 5 Dana Eti 5 Koyun Et 10 da ***day istenmektedir. Gemim Bu istenilen malların hepsini bir anda alamıyor ve görevi tek seferde yapmam isteniyor. Gemide Bosaltılması gereken herseyi bosalltım ama yine kapasitem yetmiyor Lütfen yardımlarınızı bekliyorum. 2 saatir bu görevden kurtulmak icin ugrasıyorum ama bir caresini bulamadım.

Merhabalar;

Denizcilerin için taşıdığın yemek ve güllelerinde yer kaplar. Onları azcık boşaltırsan sonucu görebilirsin. :)

Resmi siteye o gün çok yüklenildiği için o yoğunlukta yavaş indirme olasılğı yüksek. Eğer Download Manager kullanmıyorsanız tavsiye ederim. Ancak henüz fakrlı bir link veremeyiz.

Saygılarımla;
İyi Forumlar.

MarDios
04.05.10, 17:47
Oyundayken 5 dklığına patch için kapatılacaktır yazdı ve kapandı ne zaman açılır?

Oyun şu anda açık.

Bug ne zaman düzeltilecek acaba.

Bug üzerinde yöneticilerimiz çalışmakta. En yakın sürede düzelecektir. Sabrınız için teşekkürler.

BeRK111
04.05.10, 21:28
Geminin Canını nasıl Doldurucaz Birde Savas gemisi fln Nasıl yapılıor :S ??

MarDios
04.05.10, 21:43
Geminin Canını nasıl Doldurucaz Birde Savas gemisi fln Nasıl yapılıor :S ??

Zaten oyunun size verdiği gemi bir savaş gemisidir. Gemiyi tamir edemezsiniz şu an için bir hata bulunmakta. Yöneticilerimiz üzerinde çalışmaktadır. Sabrınız için teşekkürler.

ScrubSs
04.05.10, 23:14

Arkadasim Gemide Seyir Yildizi Diye Bir İtem var ona sag tiklayarak gemiye takın ve Yük Gücünüz Artacaktir. hepsini Tek Seferde taşıyabilirsniz.

ScrubSs
04.05.10, 23:15
Alıntı:
wildkorsan Nickli Üyeden Alıntı
bir sorum var benim modem paron ama gerizekalı bazen oyunları 600kb/sn indirio ama simdi bayt/sn yüklüyor bunun nedenini biliyorum resmi sitede direk indir ama bende direk indirler baytla inio bana biri hızlı bir upload sitesinden oyunu upload edebilirmi ne olur bu gün lzm bu
hadi arkadaslar

Arkadaşım Burada oyun içi sorunları tartşıyoruz senin siteminden kaynaklanan bir sorun var... Verilen Linklerde hata yoktur..

McTrojan
04.05.10, 23:23
Şu an level 7 yim fakat denize açılamıyorum.Tayfa-Erzak-Gemi herşeyim hazır
fakat Tersaneci 20 level olmalısınız diyor.Denize açılmak için 20 level mi olmak gerekiyor.Birilerine sordum Profession level ile ilgili bir şeyler söylediler.Profession hakkında en ufak bir bilgim yok.Ve başka bir sorunum daha var, oyunda grafik ayarlarımın hepsi en üst seviyede, ve her iki çözünürlükte de denedim.Fakat yazılar çok küçük ve bulanık çıkıyor.Herkeste böylemi, veya Kapalı Beta dan sonra düzelirmi.Yardım edebilirseniz sevinirim, teşekkürler.

ScrubSs
04.05.10, 23:44
Şu an level 7 yim fakat denize açılamıyorum.Tayfa-Erzak-Gemi herşeyim hazır
fakat Tersaneci 20 level olmalısınız diyor.Denize açılmak için 20 level mi olmak gerekiyor.Birilerine sordum Profession level ile ilgili bir şeyler söylediler.Profession hakkında en ufak bir bilgim yok.Ve başka bir sorunum daha var, oyunda grafik ayarlarımın hepsi en üst seviyede, ve her iki çözünürlükte de denedim.Fakat yazılar çok küçük ve bulanık çıkıyor.Herkeste böylemi, veya Kapalı Beta dan sonra düzelirmi.Yardım edebilirseniz sevinirim, teşekkürler.

Arkadaşım Denize Acila bilmen için Görev yapman gerekiyor yada level 20 olman gerekiyor. Eger Görevleri yaparsan level 12 gibi denize açılabilirsin.

McTrojan
04.05.10, 23:56
Teşekkürler, peki yazılar ile ilgili bir çözüm varmı yoksa herkesdemi böyle?

ScrubSs
05.05.10, 02:03
Hayır O senin Ekran Kartı Ayarlarından kaynaklanıyor Sanirim ATI serisi Kullaniyorsun.

McTrojan
05.05.10, 04:06
Evet ATI serisi kullanıyorum fakat en yenilerden (5650).Peki bunun bir çözümü yokmu, hep böylemi kalacak?

Birkan97
05.05.10, 07:12
bişe sorucam ben oyunu yükledim açtım dosyayı kara01.cab böle böle kara04.cab a kadar var onlara teker teker basıom yuklenio sonra cıkıom en altta karainci kurulum yazıo tıklıom yuklenio hata dio bişiler yazıo sonra kara01.cab filen diyo

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER :)

McTrojan
05.05.10, 08:40
.Rar dosyasını bir yere çıkartıp, sadece 'Karainci Kurulum' dosyasına çift tıklamanız yeterlidir.
Daha fazla bilgi için http://forum.gameturk.com/showthread.php?t=8695 .

ScrubSs
05.05.10, 10:06
Evet ATI serisi kullanıyorum fakat en yenilerden (5650).Peki bunun bir çözümü yokmu, hep böylemi kalacak?

Arkadaşım Tam Ayarlarını İnternette Arayarak Bulabilirsin. Bunu Konumuzla Alakası yok.

WeaRe_
05.05.10, 10:16
Ekran Kartının Driverini Kontrol Et. ATI'nin sitesinden veya Başka bir Siteden Yeni Driverini İndiriniz. Sorun Düzelmezse Yeni Konu Açın Ben Halletmeye Calışırım. ;)

punisher_atakan
05.05.10, 12:07
Peki bende şunu sormak istiyorum gezgin ruh görevini yaparken gemim battı ve hpsi 1 e düştü onu nasıl tamir edebilirim ?

ScrubSs
05.05.10, 12:46
Peki bende şunu sormak istiyorum gezgin ruh görevini yaparken gemim battı ve hpsi 1 e düştü onu nasıl tamir edebilirim ?

Suan Orada bir bug var gemiler Tamir Edilmiyor Fakat bir Alternatif var Onarim Seti Kullanirsan gemini Tamir Edebilrisin veya Ordu Ekipmani Seviyen seviye Atlayınca gemi otomatik olarak fullenecektir.

punisher_atakan
05.05.10, 12:50
Suan Orada bir bug var gemiler Tamir Edilmiyor Fakat bir Alternatif var Onarim Seti Kullanirsan gemini Tamir Edebilrisin veya Ordu Ekipmani Seviyen seviye Atlayınca gemi otomatik olarak fullenecektir.

ok teşekkürler

cyberking
05.05.10, 15:30
erzak sorunu var nasıl alabilrim...??

ScrubSs
05.05.10, 17:40
erzak sorunu var nasıl alabilrim...??

Bulundugun Şehrin Limanindaki Tersaneci İle Konuş ve Mühimmat Seçeneğinden Al.

PadovaTR
05.05.10, 18:48
ya arkadaşlar benimkisi basit bir soru oyunda nası hızlı koşucam ben yürüyorum o yüzden yaratık kesemeiorum ben gidene kadar kesiolar:D

zaydet
05.05.10, 19:23
yükünüz %90 nı geçtiğin de yürürsünüz..
yani elbisenizde bulunan yükleri azaltmanız gerekmektedir..
gerekleri yerlere satarak ayrıca para da kazanabilirsiniz.(terzi vb.. yerler gibi)
o zaman koşabilirsiniz...

iyi forumlar...

Engerek
05.05.10, 19:33
Bulundugun Şehrin Limanindaki Tersaneci İle Konuş ve Mühimmat Seçeneğinden Al.

Çok yiyo tayfa :D:D

Bende soruyım nası bişe ekicez korkuluğa geldim gerisi yok çapamda var skilde açık ??

emmre129
05.05.10, 19:36

Bende soruyım nası bişe ekicez korkuluğa geldim gerisi yok çapamda var skilde açık ??

bende ekemiyorum skilde var çapada tohuma sağ tıklıyorum şimdili mümkün değilmi onun gibi bişe diyor?

Engerek
05.05.10, 19:38
bende ekemiyorum skilde var çapada tohuma sağ tıklıyorum şimdili mümkün değilmi onun gibi bişe diyor?

Aynen bendede öyle

emmre129
05.05.10, 19:47
birde 17. gorevde şairi öldür görevini kimden alıyoruz? öldürnce otomatik görev bitmiş sayılıyormu

ScrubSs
05.05.10, 20:03

Ekim Yapabilmek için Tohum ve Çapa Gereklidir bunun haricinde Varoşlar bölgesinde Korkulugun Yaninda Ekim Yapabilirsiniz.

emmre129
05.05.10, 20:32
birde 17. gorevde şairi öldür görevini kimden alıyoruz? öldürnce otomatik görev bitmiş sayılıyormu

??? cevap yazın ona göre görev yapacam gemiye binmek için sabırsızlanıyorum:)

ScrubSs
05.05.10, 20:44
Meyhane'ye Giderken Ares Savaş Loncası var Oradan Alabilrsn

Birkan97
05.05.10, 21:27
.Rar dosyasını bir yere çıkartıp, sadece 'Karainci Kurulum' dosyasına çift tıklamanız yeterlidir.
Daha fazla bilgi için http://forum.gameturk.com/showthread.php?t=8695 .

çok teşekkürler :)

kaanilikca
06.05.10, 01:13
Edo Limanı Neresi Oluyor bulamadım ???

Basak90
06.05.10, 02:16
Merhaba Arkadaslar..

Ben Herseyi tamamladim
kurulum okey verdi
iki tane kisa yol iconu var benim masa üstümde..

ikisinden birine cift tikliyorum .. oyun acilsinda oynayim diye..

karsimda.. Patchbase.dll Hatasi aliyorum ne anlama geliyor bilmiyorumda..

Sekil A'da görüldügü gibi

http://img163.imageshack.us/img163/8740/sdfssd.jpg

Üstelik Oyunu kökten elli bir kere sildim yeniden kurdum yinede fayda etmedi

D sürücüsüne kurdum
C Sürücüsüne kurdum
Masa üstüne kurdum

ALINAN DOSYALARIMA BILE KURDUM yine fayda etmedi.. Beni Cileden cikariyo bu oyun
ama nedense israrla oynamak istiyorum..

Belki bazilariniz Adminastratör ile calistir diyecek.. Sag klikle
onuda denedim.. Kendim de izin verdim herseyi yaptim ama olmuyo

Kendim Vista kullanicisiyim...

XP Kullanan Kiz Kardesim Ceylinin bilgisayarinada kurdum ayni hatayi aldim
Windows 7 Kullanan Ablam Oya ninda bilgisayarina kurdum... Yine hatayi aldim..

Birisi Allah askina..

Su Oyunu kurarken indirirken.. calistirirken hatta gisi bilgilerini veririken
bi Videoya ceksin Babasinin hayrina nolursunuz..

Birisi böle yazacak ben seve seve videoya alirdim..

Offffff Saclarim beyazladi yaa :/ :D

WeaRe_
06.05.10, 10:37
Merhaba Arkadaslar..

Ben Herseyi tamamladim
kurulum okey verdi
iki tane kisa yol iconu var benim masa üstümde..

ikisinden birine cift tikliyorum .. oyun acilsinda oynayim diye..

karsimda.. Patchbase.dll Hatasi aliyorum ne anlama geliyor bilmiyorumda..

Sekil A'da görüldügü gibi

http://img163.imageshack.us/img163/8740/sdfssd.jpg

Üstelik Oyunu kökten elli bir kere sildim yeniden kurdum yinede fayda etmedi

D sürücüsüne kurdum
C Sürücüsüne kurdum
Masa üstüne kurdum

ALINAN DOSYALARIMA BILE KURDUM yine fayda etmedi.. Beni Cileden cikariyo bu oyun
ama nedense israrla oynamak istiyorum..

Belki bazilariniz Adminastratör ile calistir diyecek.. Sag klikle
onuda denedim.. Kendim de izin verdim herseyi yaptim ama olmuyo

Kendim Vista kullanicisiyim...

XP Kullanan Kiz Kardesim Ceylinin bilgisayarinada kurdum ayni hatayi aldim
Windows 7 Kullanan Ablam Oya ninda bilgisayarina kurdum... Yine hatayi aldim..

Birisi Allah askina..

Su Oyunu kurarken indirirken.. calistirirken hatta gisi bilgilerini veririken
bi Videoya ceksin Babasinin hayrina nolursunuz..

Birisi böle yazacak ben seve seve videoya alirdim..

Offffff Saclarim beyazladi yaa :/ :D

Arkadaşım Senin Bilgisayırının ekran kartı Düşük Abilerin Ve Kardeşlerindekide Düşük Herhalde Ram de düşük olabilir. Eğer Hepsinde Ayni Setupsa Yeniden İndir İndirirken Bir Hata Olmuş Olabilir

İyi Günler...

PadovaTR
06.05.10, 12:08
ya arkadaşlar ben silahlı gemiler görevinde istedigi top top güllesi ve gemi zırhı istedi aldım onları mühimmatda aldım görev yeşil oldu sonra ares savaşçı ittifak efendisine rapor vermeye gittim ama gittigimde yeşil renkli bi yazı yükünü kontrol et diodu napıcam bi yardım:S:S

ScrubSs
06.05.10, 18:02
Görev tamamlanmis fakat sen görevi verdiginde Ares Savaşçı ittifagi sana item verecegi için senin gemindede yer olmadıgından dolayi itemi alamiyorsun buda görevin bitmesini engelliyor eger gemindeki mühimmati azaltirsan görevi alacaksin.

VeiLSide55
06.05.10, 18:13
Resmi Sitesinden Download Linki Bulamadım Nasıl İndirebilirim Acaba?

Vendetta
06.05.10, 18:24
Resmi Sitesinden Download Linki Bulamadım Nasıl İndirebilirim Acaba?

Merhaba;

Resmi web sitesinde indirme linkleri mevcut, sayfanın üst kısmında "Oyunu Hemen İndir" yazısı bulunuyor. Oradaki 2 linkten birini indiriniz. Linklerin arasında bir fark yoktur, yoğunluk olmasını engellemek amacıyla 2 link bulunmaktadır.

Resmi web sitesi: www.karainci.net

İyi Forumlar.

emmre129
07.05.10, 12:57
37. gorev kral aiolia terfi ettir diyor nasıl terfi ettirebilirim soylu ünvan için başvur dedim savaşcı oldum eksik diyor not görev anakonusunu okudum yunanla başlıyoruz değiştirebiliriz ama değişmiyor yardım:(

Notming
07.05.10, 14:12
ya bende patchesbase.dll hatasi aliyorum ekran karti 512 mb ati 4570hd bu ekran karti da kaldirmiyosa ekran kartindna degildir ramde 4 gb sistem bu oyuna yeter ama ayni hata nasil gider ? yardim pls

Vendetta
07.05.10, 15:16
37. gorev kral aiolia terfi ettir diyor nasıl terfi ettirebilirim soylu ünvan için başvur dedim savaşcı oldum eksik diyor not görev anakonusunu okudum yunanla başlıyoruz değiştirebiliriz ama değişmiyor yardım:(

Merhaba;

Eğer görev verilmeden önce terfi ettirdiyseniz kabul etmez, terfinizi geri alıp yeniden almanız gerekiyor. Ancak siz başka bir krallığın vatandaşı olacaksanız buna gerek kalmaz. Yunan vatandaşından başka bir krallığın vatandaşı olmak istiyorsanız, vatandaşı olmak istediğiniz şehre gidip, valiyi bulun ve vatandaş olun. Sonrası gene terfi zaten.

İyi Forumlar.

emmre129
07.05.10, 16:44
Teşekkür ederim siz yazana kadar çözdüm birde osmanlı olmak istiyorum istanbul valisinemi gideceğim osmanlı olunca şeref falan zararı oluyormu şimdiden teşekkürler

zaydet
07.05.10, 17:25
Osmanlı olmak için İstanbul da ki ''Tosun'' isimli NPC'ye gitmen gerekiyor...
Şeref ünvanı baştan verilmeye başlar..
yani en son aldığın ünvanı oradan da alabilirsin, sadece 10.000 sikke zararın olur ;)

AtaraX
07.05.10, 17:52
Merhabalar
Yeni üye oldum Oyunu yeni indiriyorum.Açılan konulara biraz baktım ama gördüğüm kadarıyla çok karışık bir oyun gibi geldi bana.Bir sorum olacak ilgilenirseniz seviniriz.

Korsan olup denizde korsanlık yapmaktansa Karada kalıp verilen görevlerle karekteri geliştirmek gibi bir sansımız yokmu?Varsa Bunun için en uygun karekter hangisidir?

Vendetta
07.05.10, 18:08
Merhabalar
Yeni üye oldum Oyunu yeni indiriyorum.Açılan konulara biraz baktım ama gördüğüm kadarıyla çok karışık bir oyun gibi geldi bana.Bir sorum olacak ilgilenirseniz seviniriz.

Korsan olup denizde korsanlık yapmaktansa Karada kalıp verilen görevlerle karekteri geliştirmek gibi bir sansımız yokmu?Varsa Bunun için en uygun karekter hangisidir?

Merhaba;

Korsan olup denizde korsanlık yapmaktansa karada kalıp verilen görevlerle karakteri geliştirmek gibi bir şansınız var. Bunun için en uygun karakter diye birşey diyemeyiz, her karakterin farklı özellikleri ve farklı silah kullanma yetenekleri vardır ama karakterler arasında bundan başka bir fark yoktur. Hoşunuza giden karakteri seçebilirsiniz.
Not: Oyunda hem karada hem de denizde savaşıp tecrübe puanı kazanabilir ve karakterinizi geliştirebilirsiniz.

İyi Forumlar.

AtaraX
07.05.10, 18:27
Cevap için Teşekkürler
İtemlere + basmakla stat puanlarının dağıtımında bir öneriniz varmı?
Teşekkürler

kaplan991
07.05.10, 18:28
Sevildekı banka gorevlısıyle konustuktan sonra yolculuga devam et dıye gorev verıyor ve gorevde sevıldekı tacirle konus diyor ama tacire gittigimde hic bisi olmuyor doğru olan npc hangisi ?

Vendetta
07.05.10, 18:31
Cevap için Teşekkürler
İtemlere + basmakla stat puanlarının dağıtımında bir öneriniz varmı?
Teşekkürler

Merhaba;

O konuda tek bir önerim olur oda kendi karakterinizin özelliklerine göre dağıtımına dikkat etmeniz, yoksa "şuna ver, buna ver" vb. cümleler kuramam, puanları dağıtmak oyuncunun insiyatifine bağlı.

İyi Forumlar.

kaplan991
07.05.10, 18:52
'korsanlara bir ders ver' adlı gorevde korsanları yen ve tacıre agıt olan 5 malı al dıyor ama hangı korsanları kastedıyor :S

zaydet
07.05.10, 19:30
Sevildekı banka gorevlısıyle konustuktan sonra yolculuga devam et dıye gorev verıyor ve gorevde sevıldekı tacirle konus diyor ama tacire gittigimde hic bisi olmuyor doğru olan npc hangisi ?

'korsanlara bir ders ver' adlı gorevde korsanları yen ve tacıre agıt olan 5 malı al dıyor ama hangı korsanları kastedıyor :S

Bahsetmiş olduğunuz görevlere buradan (http://forum.gameturk.com/showthread.php?t=8957) bakabilirsiniz...
http://forum.gameturk.com/showthread.php?t=8957

iyi forumlar...

W0xabLe
07.05.10, 19:55
http://i44.tinypic.com/1z4ftzc.jpg

Bu görev nasıl yapilir ? yapan bilen var mıdır?

Hangi ülkeye gitmem lazım ?

Iyi forumlar teşekkürler şimdiden

SigmundFreud
07.05.10, 22:01
KArakter bilgilerinizde hata var. Yardım için lütfen operatörler temasa geçin diyor. Ne demek bu?

emmre129
07.05.10, 22:30
ilk yolculuk görevinde sevildeki tacir diyo aslında stokcholmdaki taciri kastediyor yazım hatası olmuş sanırım umarım düzeltilir birde hazine parçalarını nasıl birleştirebilirim?

ScrubSs
07.05.10, 23:45
http://i44.tinypic.com/1z4ftzc.jpg

Bu görev nasıl yapilir ? yapan bilen var mıdır?

Hangi ülkeye gitmem lazım ?

Iyi forumlar teşekkürler şimdiden
Merhaba ;
Bu Görev Orjinal Sürümdede Bug'lu yani sadece Kara İncide olan birşey değil Çözümü İse Tüm Tüccar İttifaklarını Tek tek Gezmendir :) Elbet Biri Kabul Edecektir Görevi...

ScrubSs
07.05.10, 23:46
ilk yolculuk görevinde sevildeki tacir diyo aslında stokcholmdaki taciri kastediyor yazım hatası olmuş sanırım umarım düzeltilir birde hazine parçalarını nasıl birleştirebilirim?
Merhaba;
İlk seyahat Görevi sevil'deki Tersane'ciyle Konusman gerekmektedir.Bir Hata yoktur..
Harita birleştirmek için ise Barcelona'daki Harita Avcısına Gitmen gerekmektedir...En az 6 parça Ayni Türden...

İyi Forumlar İyi Oyunlar.

Notming
08.05.10, 10:48
patchbase.dll hatasi aliyorum yardim edebilicek var mi ? acaba ?

emmre129
08.05.10, 10:54
korsanlara dersini ver görevinde 5 korsan diyor macera anakonusunda stockholm varoslarında trossun ilersinde diyor ileriye gittim viking viking lordu var onlarmı korsan? kesmeye çalıştığımda ise 5-6 kişi üstüme daldı öldüm kolay yolu yokmu bu görevi yapmanın:confused:

emmre129
08.05.10, 11:22
görevi buldumda birşeyi merak ediyorum bazı 23 level kişilerde uzun bi kılıç var güçlüye benziyo bende 23 levelim bana neden gelmiyor?

_Draculaa_
08.05.10, 11:26
Demirciden satın alıyosun ama belirli bi beceri puanı var.Mesela sen önceden palamı,silahmı,baltamı kullanıyodun? Hangisinin becerisi yüksekse Ona göre;)

emmre129
08.05.10, 12:26
Demirciden satın alıyosun ama belirli bi beceri puanı var.Mesela sen önceden palamı,silahmı,baltamı kullanıyodun? Hangisinin becerisi yüksekse Ona göre;)

eyw kardeş birde oyunda ar k listesi var birini ekledim cıkarsam silinirmji çok samimiyizde:(

_Draculaa_
08.05.10, 12:27
Çıkarsam derken oyundan çıkarsan bişey olmaz ;)

emmre129
08.05.10, 12:31
sao dracula oyunda 1-2 satliğine cıkmam lazımda ark benim geleceğim zaman gelcek buluşmak için silinirmi dedim:)

58ilyas58
08.05.10, 12:48
oyuna dünkü şifrele giremiyorum yanlış diyor hatta mail deki şifreyi ıd kopyalıyım sonuç aynı bi yardı medebilrimisiniz ???

http://i42.tinypic.com/ndk09h.jpg

Vendetta
08.05.10, 13:18
oyuna dünkü şifrele giremiyorum yanlış diyor hatta mail deki şifreyi ıd kopyalıyım sonuç aynı bi yardı medebilrimisiniz ???

http://i42.tinypic.com/ndk09h.jpg

Merhaba;

Yazdığınız şifrelere daha dikkat edin lütfen. Büyük harf hassasiyeti var. Kopyala-Yapıştır'la olmuyor. Daha dikkatli yazın lütfen.

İyi Forumlar.

58ilyas58
08.05.10, 14:13
tşk ederim arkadaşlar o sorunu çözüldü ama başka bi sorum var

istanbul limanı taksa patronu nerde bulamadım ?

emmre129
08.05.10, 15:23
tşk ederim arkadaşlar o sorunu çözüldü ama başka bi sorum var

istanbul limanı taksa patronu nerde bulamadım ?

istanbula gideceksin ondan sonra görevden tıkla otomatik gider

benimde sorum var 28level görevini yapamadım alt+x basıyorum ama hangi ülkeye bağlı olduğumu göremiyorum nasıl görebilirim?:(

conistorm
08.05.10, 15:40
yerel kötü görevinde bordo da cyrus la konuş diyo ama oto takipte hedeften cok uzaktasınız diyo yardımcı olursanız sevinirim cyrus nerde?

La Verita
08.05.10, 17:51
yerel kötü görevinde bordo da cyrus la konuş diyo ama oto takipte hedeften cok uzaktasınız diyo yardımcı olursanız sevinirim cyrus nerde?

Merhaba;

Büyük ihtimalle denize açılmanız gerek :) Tersaneciye gidin, oradan denize açıl seçeneğinden denize açılın ve pusuladan bordoyu bulun :) geminiz otomatik gittikten sonra demir atın ve oradan cyrus a tıklayın.
Birde böyle deneyin bakalım :)

İyi forumlar..

kaplan991
08.05.10, 18:17
Dogu harıtası gorevınde İzlanda tuccar ittifağı yetkilisine gotur diyor ama sanırm cevırı hatası var dogru yeri bılen var mı ?

Caladria
08.05.10, 18:39
17 lwl görevinde gezgin ruh öldür var o görev buglumu arkadaşlar bir türlü olmuyor 2 kez öldürdüm. ilkincisinde gemisini batırdım. baktım olmadı 2. sindede gemiye çıktık kancaladık gemiyi gittik öldürdük girit korsan kralını ama yine olmadı yardım lütfen

_Draculaa_
08.05.10, 18:42
Girit korsan kralı geğil girit açıklarında bulanan gezgin ruh isimli gemiyi indirceksin :)

Caladria
08.05.10, 18:45
Girit korsan kralı geğil girit açıklarında bulanan gezgin ruh isimli gemiyi indirceksin :)bak şimdi gittim girit açıklarına bir sürü gemi vardı içinde Girit Gezgin Ruh Diye bir gemi vardı ilk önce o gemiyi batırdım. Baktım olmadı. Sonra 2 kez Girit gezgin ruh gemisini buldum bu kez kancaladım kralı öldürdüm yine olmadı yoksa sahilemi girecez :S

Caladria
08.05.10, 19:09
beyler cvp lütfen

emmre129
08.05.10, 20:36
Grit acıklarında dracula arkadaşın dediği gibi gezgin ruhu patlatacaksın görevin bitmiş olması lazım dikaktli bak.) not grit acıklarında bazen cok kişi oluyor sen dalmadan onlar dalabiliyor o yüzden sana gelmeyebilir

McTrojan
08.05.10, 22:47
Tek başınıza yokettiğinizden emin olun.Görev sekmesinde aşağıda yoketmeyi sayıp saymadığını görebilirsiniz.(örnek. Gezgin Ruh: 0/1 sayılmamış.Gezgin Ruh: 1/1 görev bitmiş, NPC ye dönüp iade edebilirsiniz.)

kaplan991
08.05.10, 23:17
kongo ormanı derinlerınde adlı gorevde yattım ve tekrar doğduğumda sehırdeydim ormana tekrar nasıl gırecem bilen birisi var mı ?

Hydranoid
09.05.10, 01:09
becerileri sıfırlayabiliyormuyuz 9 lvl oldum ama destekli pala kullanmaya verdim becerileri fakat hic bi halt takamıyorum kılıca verseydim takıyo olucaktım :)

ScrubSs
09.05.10, 01:38
becerileri sıfırlayabiliyormuyuz 9 lvl oldum ama destekli pala kullanmaya verdim becerileri fakat hic bi halt takamıyorum kılıca verseydim takıyo olucaktım :)

Merhaba ;

Beceri Egitmenine giderek Kilic Becerisini ögrenebilirsiniz ve Kilic kullanmaya basliyabilirsiniz.

ScrubSs
09.05.10, 01:39
kongo ormanı derinlerınde adlı gorevde yattım ve tekrar doğduğumda sehırdeydim ormana tekrar nasıl gırecem bilen birisi var mı ?

Merhaba ;

İlk Girdiginiz kişiden Bir giriş bileti almaniz gerekmektedir.

İyi Oyunlar

svsbsadi
09.05.10, 08:16
Nasıl evlenecem ???

Rahip ile konuşunca Boşanma diye bir şeçenek geliyor ve tıklayınca evli değilsiniz diyor, bu butonu boş boş koymuş olamazlar herhalde :)

Hydranoid
09.05.10, 10:16
silahlara + nasıl basılır ? esya ve silah yapılabilir mi ? birde banka var mı mesela bir karakterimizdeki itemi bankaya koyup diğer karakterimizle alabiliyormuyuz?

zaydet
09.05.10, 10:50
Nasıl evlenecem ???

Rahip ile konuşunca Boşanma diye bir şeçenek geliyor ve tıklayınca evli değilsiniz diyor, bu butonu boş boş koymuş olamazlar herhalde :)

Hayır o bahsettiğiniz buton boş değil, yani evet oyunda evlenme var..
Bununla ilgili itemler önümüzde ki günlerde ''Rehber'' hazırlayarak tüm oyunculara duyurulacaktır...

silahlara + nasıl basılır ? esya ve silah yapılabilir mi ? birde banka var mı mesela bir karakterimizdeki itemi bankaya koyup diğer karakterimizle alabiliyormuyuz?

Silaha + basmanız için öncelikle gerekli itemlerin olması lazım,
karakterinizi açtığınızda ''nesne'' sekmesine gelirseniz görebilirsiniz,
bu itemler çeşitli hayvanları kestiğiniz de veya yaratıkları,
''kötü tutuş'' ''çelik ip'' gibi nesneler çıkar..
Bu nesneleri sağ tıklayıp Silahınıza,elbisenize yada takılarınıza ''sol''
tıklayarak basabilirsiniz...

iyi forumlar...

Hydranoid
09.05.10, 11:35
cevap icin tesekkürler hatiplik lvl ini nasıl yükseltebilirim konuyu actığımdan beri onla uğrasıyorum npc lerle konusuyorum yine aynı

svsbsadi
09.05.10, 13:35
Hatiplik ticaret yeteneği yani bir şehirdeki tacir den eşya al gidip başka bir şehre sat o artar ;)

emmre129
09.05.10, 15:19
gemimizin bayraklarını değiştirebilirmiyz örnek olarak türkiye bayrağı konsa iyi olur yada takım bayrakları fb gs gibi:D

SilverDreamTR
09.05.10, 16:48
Selamlar,
Giysi ve silahların dayanıklılığı bitince ne oluyor?
Kayıpmı oluyor yoksa arttırılabiliniyor mu?

Vendetta
09.05.10, 18:42
Merhaba;

Sahip olduğunuz malın dayanıklılığı bitince kendileri yok oluyor. Yok olmadan önc eonu tamir ettirebilirsiniz.

İyi Forumlar.

Caladria
09.05.10, 18:45
Tek başınıza yokettiğinizden emin olun.Görev sekmesinde aşağıda yoketmeyi sayıp saymadığını görebilirsiniz.(örnek. Gezgin Ruh: 0/1 sayılmamış.Gezgin Ruh: 1/1 görev bitmiş, NPC ye dönüp iade edebilirsiniz.)Tek başıma kestim batırdım oda 5 tane olmadı arkadaşlar yani kimse yoktu ortadalıklarda:S ama olmadı saysa zaten görevi yapmış olacak ama saymıyor:S

ScrubSs
09.05.10, 18:47
Tek başıma kestim batırdım oda 5 tane olmadı arkadaşlar yani kimse yoktu ortadalıklarda:S ama olmadı saysa zaten görevi yapmış olacak ama saymıyor:S

Merhaba ;

Arkadaşım Kesin birşey söyleyemeyeceğim ama oyunda veya o görevde sorun olmadigini bilmeni isterim

iyi oyunlar

yolkesen
09.05.10, 19:06
kongo ormanı hangı şehırde ?

conistorm
09.05.10, 19:29
arkadaşlar batı afrika korsan gemisi batırıyorum ama harita cıkmıyor nasıl harita cıkıcak ? bilen biri yardım ederse sevinirim

emmre129
10.05.10, 11:18
düşman tüccar ittifakının bayrağını indirirsem neolur? hapse girermiyim zararımı dokunur yoksa avantajımı? birde doğu haritasını getir diyo görev tamam hollanda yada izlandaya ver diyo hollandaya (amsterdam) gittim başkana tıkladım birşey olmuyor haritayı bulmammı gerek nerden bulabilirim?

Nukleon
10.05.10, 16:26
arkadaşlar batı afrika korsan gemisi batırıyorum ama harita cıkmıyor nasıl harita cıkıcak ? bilen biri yardım ederse sevinirim

Arkadasım muhtemelen o gorewde gemılerın ganımetlerını toplamıyorsundur o nedenle eksıklık olusuyordur

Benim Sorum ; Korumaya saldırdım sehirde hapse düştüm. Süremi bekledim hapisten çıktım ancak görev nedeni ile şehire geri girdim korumalar benii fark ettiğinde önce rüşvet istedi ardından bana saldırarak tekrar hapse attılar. Bu durumda o şehirde hapse girmemek için ne yapmalıyım ?

klasa1905
10.05.10, 16:57
Ançuez isimli ürünün nerede satıldıgını ögrenmek istiyorum,Hem Navigator hmde V.C.O Almanac dan bakmama ragmen bir türlü bulmadım yadımıcı olursanız seviniri tskler..

Hudavendigar
10.05.10, 17:18
Merhaba Benim Sorunum Şu , Gemilere Görev Esnasında Ateş Etmeye Çalışıyorum Ancak Sancak Topunda hiç Cephane Yok Diye Uyarı Veriyor Ateş Etmiyor. Benim 1000 Tane Top Mermim Var Ama Niye Ateş Etmiyor?

svsbsadi
10.05.10, 17:21
Ançuez isimli ürünün nerede satıldıgını ögrenmek istiyorum,Hem Navigator hmde V.C.O Almanac dan bakmama ragmen bir türlü bulmadım yadımıcı olursanız seviniri tskler..

Bunun cevabını bende merak ediyorum, lütfen biri cevap versin (klasa sende 100 ançuez görevini aldın demi :) 1.000.000 para )

klasa1905
10.05.10, 17:28
Evet aynn öyle cözmek üzereyim çözünce yazıcam buraya xD

Anlasıldı bu Ancuez satılmıyor kesif sırasında cıkıyor bnm 2 tane oldu kaldı 98 xD Zaten bu kadar kolay bir görev için 1M biraz fazla bir ödüldü..^^

MarDios
10.05.10, 18:23
Merhaba,

kongo ormanı hangı şehırde ?

Luanda isimli şehirdedir.

Bir süre sonra çıkacaktır. Sabırlı olunuz. Kesmeye devam ediniz.

Korumaya saldırdım sehirde hapse düştüm. Süremi bekledim hapisten çıktım ancak görev nedeni ile şehire geri girdim korumalar benii fark ettiğinde önce rüşvet istedi ardından bana saldırarak tekrar hapse attılar. Bu durumda o şehirde hapse girmemek için ne yapmalıyım ?

Görevi vermeniz gereken şehir hangisi ise onla olan - puanınızı düzeltmeniz gerekmektedir. Bunun içinse o şehrin etrafında bulunan kaçakçılık korsan gemilerini batırabilirsiniz.

Merhaba Benim Sorunum Şu , Gemilere Görev Esnasında Ateş Etmeye Çalışıyorum Ancak Sancak Topunda hiç Cephane Yok Diye Uyarı Veriyor Ateş Etmiyor. Benim 1000 Tane Top Mermim Var Ama Niye Ateş Etmiyor?

Muhtemelen ateş etmeyi denediğiniz tarafda gemiye takılı top bulunmamaktadır. Var olduğuna eminseniz top güllelerinizi tekrardan kontrol ediniz.

İyi forumlar.

Nukleon
10.05.10, 18:26
MarDios yardımınız için teşekkür ederim..

MarDios
10.05.10, 18:30
MarDios yardımınız için teşekkür ederim..

Rica ederim sorununuz düzeldiyse ne mutlu.

PadovaTR
10.05.10, 20:33
ya gm kardeş sicilya magrasındaki keşif görevinde Kuhneyi bul dio kuhne nerde bulamadım ben:S

svsbsadi
10.05.10, 20:55
Görevden değil sol sütteki Pusula dan bul adamı ;)

AboveTheLaw
11.05.10, 09:58
Stat nasıl veriliyor. Birde Genel beceri 103 diyor bu ne işe yarıyor.
Şimdiden teşekkürler.

svsbsadi
11.05.10, 11:14
CTRL+S den verebilirsin, başka stat verirmiyor...

Arkadaşlar nasıl pet alacaz ???

Akif_E
11.05.10, 13:34
Öncelikle merhaba oyun hakkında bir sorum olucaktı ;

Şimdi ben sefer lwl i kasıyorum ve şöyle birşeyi merak ettim mesela 10sn de bir 3000 exp geliyor bu hız değişebilirmi ve mühimmatla bir alakası varmı ? Yani üzerimde 5000 mühimmat varken exp daha hızlı 1000 varken daha yavaş gelme gibi bir durum varmı ? Zaten dikkat ettim üzerimde mühimmat bittiği anda artık exp gelmiyor bu dikkatimi çekince dedim acaba azlığa veya çokluğa dayalı yavaşlamalar ve hızlanmalar oluyormu cevaplarsanız sevinirim .. Bununla ilgili bir rehber vs. varsa görmemişimdir şimdiden özür diliyorum.

Vendetta
11.05.10, 15:25
Öncelikle merhaba oyun hakkında bir sorum olucaktı ;

Şimdi ben sefer lwl i kasıyorum ve şöyle birşeyi merak ettim mesela 10sn de bir 3000 exp geliyor bu hız değişebilirmi ve mühimmatla bir alakası varmı ? Yani üzerimde 5000 mühimmat varken exp daha hızlı 1000 varken daha yavaş gelme gibi bir durum varmı ? Zaten dikkat ettim üzerimde mühimmat bittiği anda artık exp gelmiyor bu dikkatimi çekince dedim acaba azlığa veya çokluğa dayalı yavaşlamalar ve hızlanmalar oluyormu cevaplarsanız sevinirim .. Bununla ilgili bir rehber vs. varsa görmemişimdir şimdiden özür diliyorum.

Merhaba;

Sefer Exp gelme hızı değişmez, sabittir. Mühimmatla bir alakası yoktur. Mühimmat gemicilerin yiyecek ve su kaynaklarıdır, mühimmat olmadan denize açılamazsınız.

Stat nasıl veriliyor. Birde Genel beceri 103 diyor bu ne işe yarıyor.
Şimdiden teşekkürler.

Stat vermekten kastımız, hangi becerinizi yükseltip onun üzerinde hüner puanı kazandıysanız, o becerinizdeki yetenekleri geliştirmektir. Bunu ise Beceri Öğretmeni denilen NPC'yi bulup, onunla konuşmaktan geçer. Beceri Öğretmeni her şehirde bulunmaz.

İyi Forumlar.

SilverDreamTR
11.05.10, 16:47
Amsterdamda Kuhne nerde

BoRaChU
11.05.10, 17:12
Sival Limanında Görev Aldım. Sivaldaki Tacire Git Diyor. Gidiyorum Ama Bişey Olmuyor. Sağ Alttaki Görev Menüsünü Açıp Yeşil Yazıyı Tıkladığımda Hedef Çok Uzakta Yaklaşıp Tıkla Tıkla Yazıyor. Bu Uyarıyı Eğer Gitmem Gereken Yer Başka Bir Liman İse Yazıyordu. Ama Görevde Sival Yazıyor. Ne yapıcam Bu Görevi Nasıl Geçicem. Birde Oyun içindeki Online Destek çalışmıyor Mu Bilgi Verirseniz Sevinirim.

Regtoy31
11.05.10, 17:41
Aç Gözlü hüseyinden Görev aldım ve piramite gittim daha sonra orda 1 görev daha verildi ve
5 lanetli mumya 5 tane kurumumya öldür diyor görevin altındaki ilerleme alanında 1 tane de anubis var diğer hepsini öldürdüm heryeri aradım ama anubis diye bişey yok görev demi hata var benmi yanlış arıyorum bilemedim

Regtoy31
11.05.10, 17:52
Buldum sonunda arkadaşlar piramitin üst katında var fakat biraz zor çıkıyor kokulu mumyalar filan var onları öldürdükden sonra aramaya devam edin belki ilişkisi yok ama bilmiyorum onları öldürdüm daha sonra yukarıya çıkacaktımki tam karşımda belirdi

Aigina
11.05.10, 18:02
Amsterdamda Kuhne nerde
Merhaba;

Otomatik takibi kullanarak bulabilirsiniz.

Sival Limanında Görev Aldım. Sivaldaki Tacire Git Diyor. Gidiyorum Ama Bişey Olmuyor. Sağ Alttaki Görev Menüsünü Açıp Yeşil Yazıyı Tıkladığımda Hedef Çok Uzakta Yaklaşıp Tıkla Tıkla Yazıyor. Bu Uyarıyı Eğer Gitmem Gereken Yer Başka Bir Liman İse Yazıyordu. Ama Görevde Sival Yazıyor. Ne yapıcam Bu Görevi Nasıl Geçicem. Birde Oyun içindeki Online Destek çalışmıyor Mu Bilgi Verirseniz Sevinirim.
Merhaba;

O görevi yapabilmeniz için Stockholm'e gitmeniz gerekiyor.Oradan tekrar takip yaptığınızda bulabilirsiniz.Online Destek en yakın zamanda gelecektir.

İyi Forumlar.

punisher_atakan
11.05.10, 20:16
Oyunda yerin dibine girmişim orda kaldı çıkamıyorum nasıl çıkabilirim ?

MrRobin
11.05.10, 21:33
Bir arkadaşımın batı akdeniz tüccarlar birliğinden adalı tüccarlar birliğine geçmesi gerekiyor.Nasıl yapabilir?

punisher_atakan
11.05.10, 21:46
Merhaba dev yılanları kesme görevinde yılanlar beni öldürüyolar nasıl geçebilirim acaba orayı ?

LastOttoman35
11.05.10, 23:22
Selam, ben oyunda yeniyim yeni girdim 1 levelim bişey seçtim üstümde imparatorlukların gardiyanı yazıyo burası tamam ama ben kılıç becerisi kullanmak istiyorum ne yapmam gerekli ? açık bir şekilde anlatırmısınız ?

BuralarinKingi
12.05.10, 07:58
Selam, ben oyunda yeniyim yeni girdim 1 levelim bişey seçtim üstümde imparatorlukların gardiyanı yazıyo burası tamam ama ben kılıç becerisi kullanmak istiyorum ne yapmam gerekli ? açık bir şekilde anlatırmısınız ?

Pala ve ya balta kullanmanı öneririm Ctrl+S tuşuna bastığınde skillerin gözükür skillerin elverdiği silahı kullan

Merhaba dev yılanları kesme görevinde yılanlar beni öldürüyolar nasıl geçebilirim acaba orayı ?

Bu nasıl bi soru anlamadım gitti....

BuralarinKingi
12.05.10, 08:45
Fotoda ki gibi Bunları toplayamıyorum neden acaba? çantada yer var ağırlık da normal ama alamıyorum yerden bilgisi olan var mı?

punisher_atakan
12.05.10, 09:20
Fotoda ki gibi Bunları toplayamıyorum neden acaba? çantada yer var ağırlık da normal ama alamıyorum yerden bilgisi olan var mı?

garip bi olay birkaç arkadaşımıza daha oldu sanırım...

BuralarinKingi
12.05.10, 10:04
Galiba çözdüm Alt+X yapınca item filtreleme var ben ayarlamıstım bazı itemleri almıyodu hepsini kaldırdım şimdi gidip deniyecem bakalım alacak mı...

BuralarinKingi
12.05.10, 10:12
filtre yüzünden almıyomuş kaldırdım sorun çözüldü...

BoRaChU
12.05.10, 11:10
Silah-Kılıç ve Balta Seviyelerini Artırmam Lazım Vikingleri Öldürmeye Gücüm Yetmiyor. Nasıl Arttırıcam Kaldım Bu Görevde Lütfen Yardım Edin...

BuralarinKingi
12.05.10, 11:38
GM lerden yardım istiyorum galiba Çantam dolu olduğu için görev itemini alamadım şimdi de npc vermiyo Yardım lütfen....:( Notu almadım çantanda yer yok dedi o kadar itemi alamadığım için göreve devam edemiyorum galiba yardım edin lütfen...

Sorun halloldu..... hiç bir gm bakmıyomu buraya ? Mesai saatleri içinde deilmiyiz? :D

emmre129
12.05.10, 15:08
cape town vs acıklarına girince alt a basılı tutuyorum capetown siperleri cape town minaresi felan yazıyor saldırı tuşuna basarsam hapse girermiyim merak ediyorum? faydası nedir?

xpaydr
12.05.10, 20:04
Pet nasıl alabilirim?

BoRaChU
13.05.10, 09:40
28 Level Görevini Yapamıyorum. İngiliz Tüccar İttifakındayım Ama Oraya Gittiğimde Hiçbirşey Olmuyor. Bu Görevi Nasıl Yapıcam.

emmre129
13.05.10, 11:12
MOD yokmu burda sorumsuz bir forum olmaya başladı hiçbir mod gm bakmıyor boşuna yazıyoruz ama olsun ben yinede sorayım 45 level sinsi korsanlar görevinde 1 faial korsan gemisi batır batırdım görev tanımı bla bla bla korsan gemilerini batır değerli eşyalar varmı araştır 5-6 adet faial korsan gemisi batırmama rağmen hiçbir enkaz cıkmadı cıkmadığı için görev olmuyor yardım edin

ByInvisible
13.05.10, 15:18
MOD yokmu burda sorumsuz bir forum olmaya başladı hiçbir mod gm bakmıyor boşuna yazıyoruz ama olsun ben yinede sorayım 45 level sinsi korsanlar görevinde 1 faial korsan gemisi batır batırdım görev tanımı bla bla bla korsan gemilerini batır değerli eşyalar varmı araştır 5-6 adet faial korsan gemisi batırmama rağmen hiçbir enkaz cıkmadı cıkmadığı için görev olmuyor yardım edin

Merhaba ;

Öncelikle gecikme için özür dileriz Her gemiden enkaz çıkmıyor biraz batırmanız gerekmekte.

İyi Forumlar.

28 Level Görevini Yapamıyorum. İngiliz Tüccar İttifakındayım Ama Oraya Gittiğimde Hiçbirşey Olmuyor. Bu Görevi Nasıl Yapıcam.

Merhaba ;

Bordo'daki tüccar ittifakına gitmeniz ve konuşmanız gerekmektedir.

Silah-Kılıç ve Balta Seviyelerini Artırmam Lazım Vikingleri Öldürmeye Gücüm Yetmiyor. Nasıl Arttırıcam Kaldım Bu Görevde Lütfen Yardım Edin...

Merhaba ;

Düşük seviyeli yaratıkları keserek silah becerinizi arttırabilirsiniz.

Bunun için AFK modu büyük bir yardımcıdır.

Merhaba ;

Beceri ögretmenine gidip kılıç becerisini satın almanız gerekmektedir.

DaRKFaLLeN
13.05.10, 15:28
Gemi için 5 - 6 -7 lvl toplarını arıyorum dünden beri bulamadım yardımcı olurmusunuz

Hudavendigar
13.05.10, 18:11
Merhaba Ben Hollanda Tüccarlar Birliğine Üye Olmuştum Ordan Ayrılıp Daha Yakınlardaki Bir Tüccar Birliğine Nasıl Üye Olabilirim ?

Vendetta
13.05.10, 19:29
Merhaba Ben Hollanda Tüccarlar Birliğine Üye Olmuştum Ordan Ayrılıp Daha Yakınlardaki Bir Tüccar Birliğine Nasıl Üye Olabilirim ?

Merhaba;

Katıldığınız günden 3 gün sonra ittifağınızı, istediğiniz ittifağın başkanıyla konuşup değiştirebilirsiniz.

İyi Forumlar.

xpaydr
13.05.10, 19:36
Pet nasıl alabilirim?

cevap:confused::confused:

Hudavendigar
13.05.10, 20:50
teşekkür ederim peki batı akdeniz ittifakı yöneticisini nerede bulabilirim yada istanbul a en yakın ittifak nerede (:

nargileci
14.05.10, 13:46
patchbase.dll
hatası halen çözülemedi.Gmlerin bütün dediklerini yaptım.yine olmadı.
oyunu tekrar indirmek istemiyorum aynı hatayı verecek diye!!!:(:(
2 kere indirdim hep aynı hataları verdi.oyun açılalı nerdeyse 10 gün oldu ve halen aynı hatayi alıyorum kimsedende düzgün ve açıklayıcı bir yorum gelmiyor....
halende bekliyorum bu hatanın çözümünü..:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

yolkesen
14.05.10, 14:44
merhabalar,4 gundur malta gorevini yapmayaca calısıyorum,gezmedigim liman kalmadı bu gorevi nasıl yapabilirim? gorev "malta zor durumda yardım et diye devam ediyor ama maltaya geldigimde bu birlikten dgilsiniz diyor ???

şimdikten yardımlarınız için tesekuur ederim

SilverDreamTR
14.05.10, 15:30
Beyler 30 level olunca bi uyarı gelmişti 30,60 ,90 level olursanız Sevilde bir şey yapabilirsiniz diyordu ben sonra okurum diye çıkmıştım ne yazıyordu orda.?

Hudavendigar
14.05.10, 16:47
30 60 90 lvl de Sevil Limanında Bedava Donanım Vericiye Git :)

conewayne
14.05.10, 17:06
arkadaşlar bu balıkçılık görevleri nerde oluyor mesela morina balığı görevi aldık ama gidip balığı tutuğumuz halde saymıyor ? balıkçılık yarışması jürisinden aldık görevi...

fox166
14.05.10, 23:01
patchbase.dll
hatası halen çözülemedi.Gmlerin bütün dediklerini yaptım.yine olmadı.
oyunu tekrar indirmek istemiyorum aynı hatayı verecek diye!!!:(:(
2 kere indirdim hep aynı hataları verdi.oyun açılalı nerdeyse 10 gün oldu ve halen aynı hatayi alıyorum kimsedende düzgün ve açıklayıcı bir yorum gelmiyor....
halende bekliyorum bu hatanın çözümünü..:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Patchbase.dll (http://www.upload.gen.tr/d.php/s12/je4m8hwb/PatchBase.dll.html) dosyasını indirin ve Kara İnci'nin kurulu olduğu klasöre atın.

maxman
15.05.10, 15:15
ben kara incinin rar dosyasını indirdim 4 tane cab vardı hepsine eriştim karaincikurulum.msi ye girdim kara01.cab ın var olduğuna ona erişebildiğinizi kanıtlayın diyor ne yapmalıyım arkadaşlar

musty44
15.05.10, 17:24
Benimde sorularım olacak;
1) Karakterlere uygun silahları açıklarmısınız ? (Kraliyet Muvazzaf Subayı)
2) Karakterlere uygun skilleri açıklarmısınız? (17 skillden 8 tabesini )

Hazard
15.05.10, 19:27
1-Bütüh karakterler bütün silahları kullanabilir... Bu karaktere bu silah uygundur diye birşey yok. Ancak belirli karakterlerin belirli silahlar üzerine extra skilleri mevcut. bu skilleri de CTRL + S Kara Savaşları sekmesinden görebilirsiniz.
2- Her karakterde Sefer - Deniz Savaşı - Hatiplik - Çıplak Elle Dövüş - İlaç - ve kullanacağınız silahın skillinin 2inci evreye geçirmeniz gerekmekte. Diğer skiller tercihinize kalmış durumda.
Sadece ticaret gemisi kullanacaksanız deniz savaşı skillini açmayabilirsiniz, yada sadece savaş gemisi kullanacaksanız hatipliği açmayabilirsiniz ya da Keşif gemisi kullanacaksanız Deniz savaşı ve hatipliği açmayabilirisiniz. Ancak yüksek level kıyafet, silah, takı vs kullanabilmeniz için bu skillere ihtiyacınız var. yani bütün skiller sizin tercih meseleniz...

musty44
15.05.10, 22:07
Sorularıma büyük ölçüde cevap aldım sağolun. Ama hala silah konusunda kararsızım. Ben Kraliyet muvazzaf subayım skillere bakınca pala ve kılıç skilleri mevcut. Benim kullandığım silah ise kılıç. Hangi silahı kullanırsam kazançlı çıkarım ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Vendetta
16.05.10, 07:19
Sorularıma büyük ölçüde cevap aldım sağolun. Ama hala silah konusunda kararsızım. Ben Kraliyet muvazzaf subayım skillere bakınca pala ve kılıç skilleri mevcut. Benim kullandığım silah ise kılıç. Hangi silahı kullanırsam kazançlı çıkarım ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Merhaba;

Pala herdaim daha avantajlıdır. ;)

İyi Forumlar.

electromagnetic
18.05.10, 17:12
merhaba, benim sorum kongo ormanına bir kez girdim ama goriller beni öldürdü. tekrar girmek istediğim zaman boatman var ona gidip 100.000 gümüş sikke istiyor ben her seferinde bu parayı verecekmiyim bu adama bir de lisansın var mı dior nerden bulunur alıınır bu lisans. para dayanmayacak yoksa bu göreve.

Hudavendigar
18.05.10, 17:34
Bu Batı Afrika Korsan Gemileri Nerede Yahu Bulamadım :(

kaplan991
18.05.10, 17:46
53 lwl görevinde Acık deniz hazine haritası parcaları topla diyor.
bu parcaları nereden toplayabılırm ?

karincakyhn
20.05.10, 08:21
bu görevlerin açıklamalarının devamı gelse keşke çözümlerle beraber :D

doğu haritasını kime verecegim :D

mbilhan
20.05.10, 10:41
şu zaman madeni nasıl kullanılıyor ne işe yarıyo

Vendetta
20.05.10, 11:54
bu görevlerin açıklamalarının devamı gelse keşke çözümlerle beraber :D

doğu haritasını kime verecegim :D

Merhaba;

Haritaya sağ tıklayarak göreve devam edebilirsiniz.

İyi Forumlar.

karincakyhn
20.05.10, 13:36
nasıl balık avlıcaz bilen varmı :D

_Draculaa_
20.05.10, 13:39
Eğer geminde balık ağın varsa genellikle ada açıklarında balık sürüleri olur ve üstünde yazar se oraya tıkla o kendi tutacaktır.

karincakyhn
20.05.10, 13:46
tıklıyom ama hiç bi hareket yok...

Vendetta
20.05.10, 14:53
Merhaba;

Atina, Sevil, Barseloan vb. gelişmiş olan şehirlerin açıklarına gidiniz, "Alt"'a basılı tuttuğunuzda "Balık Sürüsü" yazar geniş bir alanda. Öncelikle Tersane Patronuna Düşük Seivye Balık Ağı alın sonra dediğimi uygulayın ve Balık Sürüsü üzerine tıklayınız. Böylece Balık tutuma durumuna girmiş olacaksınız, bekleyiniz ve geminize yavaş yavaş balıklar gelmeye başlar. Balıkçılık öğrenmiş olmanız gerekir. Daha yüksek seviyelerde çeşitli balıklarda tutabilirsiniz. Bu bir nevi afk olmak gibi.

İyi Forumlar.

BuNToX
23.05.10, 16:57
cevaplarınız onemlıdır oyuncuların gelısımı ıcın tesekkurler emegınız ıcın....

Denizde harita parçalarını topla dıyor bunu nasıl yapacagız sanırsam 10 tane arkadas sormus daha oncesınde ama cevap alamamıs...

Oyunda karakterlerde belirli bir dengesizlik var yada secımlerde hep yanlıslık dıyelım oyunun %80 i imparator gardıyanı olarak acık betada devam edecek sanırsam fakat dıger karakterler nolcak neye yarıcak bunlarla ılgılı skıll atack def ve sagladıgı ozellıkler bakımından yazılsa ıyı olacak... mesela karayıp korsanındada pala var gardıyandada bu 2 sınde ne gıbı fark varkı gardıyan daha cok tutuluyo...

Skıller konusunda bırınde denız skıll 35 ıken dıgerınde 28 felan baktıgımızda skıllere 28 puandan daha fazla puan ıstıyo yanı skıll acılımında puanları dıkkatlı vermemız gerek bunları neye dayanarak yapmalıyız hangı karakterde nasıl ıslemelıyız skıllerı atack def tank vs...

Oyuna baslangıcta max para 3 4 m kasabılıyoz 1 2 gorev ıle beraber bunların dahada artması ıcın neler yapmalıyız ornegın denız savası kasan sunları yapsın para kasacak sunları gelısıtırıp surada sunu yapsın gıbı bılgıler yardımcı olacaktır...

Bilindıgı gıbı oyundakı ozel ıtemler hayat kurtarır bosslar veya verılen oduller oyuncunun karakterı ıcın ne gıbı yerlerden gecıp ne gıbı ıtemler elde etmesı gerek harıta bılındıgı gıbı cok detaylı aynı sekıl mob ve bosslarda bır cogumuz hangı boss nerde bılmıyo bılseler bıle hangı bosun nasıl ne sekılde kac sevıyede kesılcegını bılmıyor...

Genelde dusuk sevıye pot var yuksek sevıye pot ıcın napmak gerek ayrıca sımyacı olarak pot yapmak alcemy karakterınde bunlarda ne gıbı avantaj saglıcak ılerleyen donemlerde demır yada ekim yada balıkcılık gelıstırdıgımızde bıze + yonlerı olacakmı mesela zehırlenme felan ıksırlerı gordum bunlar tek alcemıye mı ait ?

oyunda bılınen gorevlerın dısında bılınmeyen gorevlerde var gıbı bunlar nasıl ve nerde ?

denız savası olsun hatıplık ıyılestırme bu tur tecrubelerı nerden nasıl hızlı ve rahat bı sekılde kasabılırız...

ek olarak oyunda sılahlar olsun ekıpmanlar vs hepsı sevıye sevıye ayrı ayrı yerlerde ornegın atınada dusuk sevıye top bulunurken baska lımanda yuksek sevıye oyuncular bu gelısıme gore lımanlar dolasarak top veya ekıpman arıyor bunun ayrıntılı lıstesı verılse ıyı olur...

gelısım ıcın yardımcı mod tarzında sunu sunu uygulayın sunu sunu yapın sole olur gıbı bı bılgı verılse detaylı olarak oyuncu en baslarda bu sınırlanırma ıcınde hata yapmadan kendılerını gelıstırseler....

2 sevıye hazınelerde lıman ısmı gozukmuyor bu durumlarda 200 k ya sanırsam harıta okutuyomusuz lıman ısmı verıyor bunu nerden nasıl temın edebılırız bılgı verılse yada ufak harıtalar verılıp altına sehırler yazılsa

hazıne avcılıgında belırlı kısıtlama getırılse oyuncular sadece en bastakı kazanım ıle yuksek meblada paraya sahıp olup oyunun kaderını belırleyebılırler bu olaylardan zaten bellı mıktar gorevden sonra para verılıyor bu yarısma dıyelım degısıklıege ugrasa yada herkese verdıgı harıta karsısında sıralamaya sokmadan para mıktarını arttırıp verse ornegın sevıye 3 harıta goturen adam otomatık 10 m para alsa... cunku ılk sıralardakıler paraya sahıp ve bırlestırmeye malum harıta bırlstermede asırı para ıstıyo bunlarda dıgerlerını engelleyebılır

eflatun1979
26.05.10, 12:26
herkese iyi oyunlar

ben bir görevde takıldım yardımcı olursanız sevinirim.

görev 90. Yardım Kendi ittifakının Tüccar Birliği Yetkilisine Git.

diye yazıyor. Venedik'e gittim tüccar birliği memurunu tıklayamıyorum.

ben batı Akdeniz tüccar birliğine üyeyim

Venedik e gidiyorum orada sorun yok

Tüccar birliği Memuruna tıklaya mıyorum

Hani görevi yaparken mavi Ünlem var ya mavi ünlem yanmıyor karakterin üstünde

41 lv olduğumdan tüccar birliği ustasında mavi ünlem yanıyor barselonada silah görevi veriyor o da benim işimi görmüyor

takıldım kaldım

90. Yardım Kendi ittifakının Tüccar Birliği Yetkilisine Git.

bunu yapamıyorum

sonraki yer olan las palmas a gittim tersaneciylen konuşulmuyor

bu görevi yapanlar lütfen yardım etsin.

91. Las Palmas'a Git

Las Palmas'taki Tershaneci ile Konuş.

lütfen acil yardım bekliyorum

teşekkürler...

cwquest
07.06.10, 20:23
cephanem bitti :(

drfuti
07.06.10, 21:59
koyun boynuuz görevi nasıl bityor 16 tane mevcut ama hala devam ediyor :mad:

Hazard
08.06.10, 04:46
Merhaba, Pascal'a gidip onaylattığınız zaman görevi tamamalayabilirsiniz.

ahmeddo
08.06.10, 08:40
açlık tehdidi görevinde dana etini hangi şehirden bulabilirim

shadowprince34
09.06.10, 10:09
+ basma özelliği varmı?

scary828
09.06.10, 16:27
arkadaslar 29. levek konusunda yardımcı olurmusunuz gemileri kesiorum kabul etmio kancada atıyorum gene kabul etmio bi türlü yapamadım ve cıldırmak üzereyim ..

muratcan915
09.06.10, 17:54
Arkadaslar korsanlardan bayrak al gorevındeki bayragı nerden bulucam yardım eder mısısnız

PasaTorunu
09.06.10, 18:42
arkadaşlar terfi görevi için gittim ve kendimi savaşçı yaptım ancak görevi kabul etmedi, bi daha konuşmam lazımmış.. bende yunan vatandaşı olmak istemiyodum bu yüzden lizbona gittim oranın vatandaşı oldum ve orda rütbe yükseltmek istedim ancak kabul etmedi, seviyen çok düşük dedi...

bende madem öle yunan olurum hiç olmassa savaşçıydım orda diye yunanistana geri döndüm ve vatandaşı oldum, burda da savşçıya geçmek istedim ama kabul etmedi, seviyen yeterli değil diyor.. napmalıyım şimdi? görevi nasıl vericem?

typhoontr
09.06.10, 23:03
Selamlar,

Öncelikle sorularımı yöneltiyim tecrübeli ve oyunda başarı gösteren arkadaşlarımızın tecrübesinden yararlanmak için soruyorum bu soruları.

1- Sizce oyunda cabuk gelismek tecrübe ve para kazanmak için? hangi karakteri secmemin faydası olur secilen görevler itibariyle felan.

2-gemi tipi diye birsey var. ii oyuncular genellikle hangi gemileri tercih ediyor ve kullanıyor bunu merak ediyorum biliyorum isteğe bağlı ama bi püf noktası varıdr elbet..

tekfur
10.06.10, 15:14
terfi görevini yapamıyorum acaba neden ve hangi özeliğe bağlı olduğunu yazarmısınız şimdiden tşk ettim !!

Vendetta
10.06.10, 18:34
+ basma özelliği varmı?

Herkese Merahabalar öncelikle;

Evet + basma özelliği Seviyesi 79 ve altında olan silahlarda mevcut, özel taşlar ile basabilirsiniz. Bazen ise drop olarak alırsınız.

arkadaslar 29. levek konusunda yardımcı olurmusunuz gemileri kesiorum kabul etmio kancada atıyorum gene kabul etmio bi türlü yapamadım ve cıldırmak üzereyim ..

Deniz Savaş Alanına gidip batırmayı deneyiniz.

Arkadaslar korsanlardan bayrak al gorevındeki bayragı nerden bulucam yardım eder mısısnız

Girit Limanındaki Korsanlardan alabilirsiniz. Girit Limanı Girit Açıklarında yer alır. Korsnalar Liman İşçisinin üstündeki tepededir.

arkadaşlar terfi görevi için gittim ve kendimi savaşçı yaptım ancak görevi kabul etmedi, bi daha konuşmam lazımmış.. bende yunan vatandaşı olmak istemiyodum bu yüzden lizbona gittim oranın vatandaşı oldum ve orda rütbe yükseltmek istedim ancak kabul etmedi, seviyen çok düşük dedi...

bende madem öle yunan olurum hiç olmassa savaşçıydım orda diye yunanistana geri döndüm ve vatandaşı oldum, burda da savşçıya geçmek istedim ama kabul etmedi, seviyen yeterli değil diyor.. napmalıyım şimdi? görevi nasıl vericem?

Öncelikle vatandaşı olduğunuz şehirin vatandaşlığınızdan ayrıldığınız an onunla aranız bozulur ve arkadaşlık durumu 0(sıfır)'lanır. Lizbonun vatandaşı olduğunuzda Lizbonla aranız Savaşçı olmaya yetmiyormuş demekki. Lizbona geçtriğinizde Yunanla aranız bozuldu, bu yüzden Yunana geri döndüğünüzde Savaşçı olmanızı gene kabul etmez. Bu durumda Yunanla aranızı iyi yapmanız gerekiyor. Bunu ise Girit Korsanlarını batırarak yapabilirsiniz. Görev Savaşçı rütbesinde değil, Kahraman rütbesinde tamamlanıyor.

Selamlar,

Öncelikle sorularımı yöneltiyim tecrübeli ve oyunda başarı gösteren arkadaşlarımızın tecrübesinden yararlanmak için soruyorum bu soruları.

1- Sizce oyunda cabuk gelismek tecrübe ve para kazanmak için? hangi karakteri secmemin faydası olur secilen görevler itibariyle felan.

2-gemi tipi diye birsey var. ii oyuncular genellikle hangi gemileri tercih ediyor ve kullanıyor bunu merak ediyorum biliyorum isteğe bağlı ama bi püf noktası varıdr elbet..

1. Aslında tüm karakterlerin kendine has özellikleri vardır. Bazılarının yetenekleri iyidir, bazılarının kara savaşı bazılarının deniz savaşı vs. Bu yüzden hangisiyle daha iyi kasarım die birşey söylemek mümkün değil. Seçmek, oyuncunun insiyatifine kalmış bir durumdur. Her karakter kendine göre uygun yerlerde kasabilir.

2. Gemi tipleri aslında tam anlamıyla oyuncunun insiyatifine kalmış bir durumdur, savaşmayı seven Savaş Tipi, Ticaret seven Tüccar Tipi, Gezmeyi sevenler Serüven Tipi. Ancak oyundaki birçok karakter oyunun senaryosundan doalyı Savaş Tipi gemisi alıyor ancak birden fazla gemi bulundurabilirsiniz. Yani hem bir savaş tipi hemde tüccar hemide serüven tipi gemiye sahip olabilirsiniz. Ama baya tuzlu olur fiyatı.

terfi görevini yapamıyorum acaba neden ve hangi özeliğe bağlı olduğunu yazarmısınız şimdiden tşk ettim !!

Terif görevi, sizin nick'nizin yanında Kahraman yazınca tamamlanmış olur. Terfi için Şeref gerekir. Şeref ise Teriden bir önceki görevde Şeref Kartları adı altında 5 adet verilir. Bu 5 adet karı sağ tıklayarak açınız ve size bol miktarda, hiç olmazsa Kahraman olmaya yetecek kadar şeref puanı verir. Kahraman terfisini almak için ayrıcana 200 sikke gerekir.

Herkese İyi Forumlar.

KafeyN
10.06.10, 19:48
Ben de bi soru sormak istiyorum.
Daha önce Jaddeye kayıt olmuştum forumd****ara inciyi de indirdim ve jaddedeki şifre ile girmeye çalıştım,olmadı.Daha sonra forumda yeni üyelik aldım o da olmadı,kara inciye hangi şifreyle ve nasıl girebileceğim konusunda yardım eder misiniz ?

Vendetta
10.06.10, 19:57
Merhaba;

Oyunu http://www.gameturk.com/portal/karainci/index.php adresinden aktive edebilirsiniz.

İyi Forumlar.

KafeyN
10.06.10, 21:08
Jaddeye girmek için alığım gametürk üyeliği ile Kara İnciye giremiyorum,aktivitasyonu yaptım.

yolkesen
11.06.10, 07:43
christin evi neredeydi ???

lenor123
11.06.10, 09:32
yha bu level online dergisinin promosyon kodunu girdim ama oyun içinde aktif olmamış gireiş yaptım resmi siteye girdim giriş yaptım dediğim gibi kodu girdim kodunuz kabul edilmiştir dedi oyuna girdim puanla eşya alınan dükkana girdim ama puan 0 gözüküo

MRUZUN
11.06.10, 11:46
christin evi neredeydi ???
şehirdeki Andrews denen adamda
koordinatları
-27.8 e -10.6

typhoontr
11.06.10, 15:56
şehirdeki Andrews denen adamda
koordinatları
-27.8 e -10.6

hangi şehirde bari onu da söleseydnz?

onrugr
11.06.10, 17:13
kardeş 21. yani 11. lewel görevi kim veriyor ayrıntılı anlatırmısınız

muratcan915
13.06.10, 01:38
Norwec krallıgı ile ilişkilerim - ye dustu nasıl + ya cıkartabilirim

yolkesen
13.06.10, 11:50
gemi mi kırmızıya boyatdım govdesini ama olmadı bir sorun mu var ??? nasıl govdeyi kırmızıya dondurebilirim?

xUnderTakerx
13.06.10, 12:33
yha bu level online dergisinin promosyon kodunu girdim ama oyun içinde aktif olmamış gireiş yaptım resmi siteye girdim giriş yaptım dediğim gibi kodu girdim kodunuz kabul edilmiştir dedi oyuna girdim puanla eşya alınan dükkana girdim ama puan 0 gözüküo

Su anda puan sistemi aktif olmamıs oldugu zaman yukledigin promosyon kodu hesabına aktarılır.

xUnderTakerx
13.06.10, 12:34
gemi mi kırmızıya boyatdım govdesini ama olmadı bir sorun mu var ??? nasıl govdeyi kırmızıya dondurebilirim?

istenen boyaları tamamlaman gerek.

11Calibraka11
13.06.10, 16:31
arkadaşlar çivit otunu nerde bulabilirim . trablusgarp varoşlarını aradım bulamadım görevde bi sorun mu var acaba

11Calibraka11
13.06.10, 17:33
pardon buldum arkadaşlar

meyttr
13.06.10, 18:59
arkadaşlar benim quanzhou limanına gitmem gerekiyor ctlrl+p den çok baktım ama ben mi göremedim ismi mi farklı yazıyor az yardımcı olur musunuz

Corneluis
13.06.10, 21:52
Oyunda verilen karavella yelkenlisinin lvlini artirabiliyormuyuz? özellikleri kaç yapip seviyesini artirmak uygun olur ?

MRUZUN
13.06.10, 22:34
hangi şehirde bari onu da söleseydnz?

ceneviz de ayrıca koordinatları onun için verdim

MRUZUN
14.06.10, 08:17
arkadaşlar ben lwl1 hazine haritası çıkardım ama bulunduğu bölge Zhigu limanı diyor bu limanı nerde bulabilirim

dagli85
14.06.10, 11:51
''Silahlı Gemiler'' diye bir görev.

Atina gemi patronundan istediklerini aldım fakat, yükünü kontrol et diyor. Malzeme de aldım. Çantamı da boşlattım. Gemide de yer vardı. Neden olmuyor bu görev?

ePsnGh
15.03.11, 12:58
tüccar ittifakı çağrısı die bi görev var bunu bana acıklarmısınız nasıl yapıcaz?

Ishtar
15.03.11, 13:12
Her ittifakın kendine ait bir şehri vardır, hangi ittifaktaysan o şehre gidip tüccar ittifakı elçisini bulacaksın.. mesela ben ingiliz tüccarlar birliğindeyim ittifak şehrimiz Bordo, Hollanda tüccarlar ittifak birliğinin merkez şehri amsterdam, artık senin ittifakının başkenti nereyse oraya gideceksin... ctrl+x yap ordan tüccar ittifakını seç, orda komuta merkezi yazıyor... eğer herhangi bir ittifaka üye değilsen atinada koruma yöneticisinin hemen yanında bir adam var ona gideceksin!!! yanlış hatırlamıyorsam o adama tıklayınca görewın olacak, diğer görewınde de tekrar bu adama tıklayıp ittifakını seçeceksın.

Pancho_Villa
15.03.11, 14:01
Merhaba ;

Macera ana konusu görevleri forumda yer almaktadır.Takıldığınız görevlerde size yardımcı olucaktır.

Macera Anakonusu forumdaki yerine aşagıdaki yolu izleyerek ulaşabilirsiniz

Kara İnci genel konular > Oyun Rehberi > [Rehber]Macera Anakonusu Görevleri

iyi oyunlar

ePsnGh
18.03.11, 23:27
takı nerden alabiliriz veya npc si nerde

ePsnGh
18.03.11, 23:31
oyunda takıları nerden alabiliriz 33 lwl vs vs bulamıorum yardım pls...

Ishtar
19.03.11, 01:46
33 Level takı var mı bilmiyorum, ama karainci dergisindeki bazı görevleri yaptığın taktirde sana takı veriyor...Veya avrupada girit malorka ve malta olmak üzere 3 tane günlük görev var, bu görevler sonucu nadir altın veriyor. Nadir altınları biriktirerek daha sonra sevilledeki altın takasçısından takı alabilirsin...Yanlış hatırlamıyorsam dergide de 2 tane 53, 1 63, 1 de 73 takı görevleri vardı.

Not:Bu bahsettiğim günlük görevlere takım halinde girmek gerekir,eğer takımınızda güçlü biri yoksa pek tavsiye etmem denemenizi...

ePsnGh
19.03.11, 02:15
peki son iki şey o dediginiz görevleri nasıl alıcam ve bu değer biçme ustası ne oluo bazı seylerin üzerinde yazıo seref puanı arttırmak icin

Pancho_Villa
19.03.11, 12:20
Merhaba ;

63-73-83-93 seviye takılarını sevillede Altın değişim elamanından (seville varoş kapısınında bulunur) alabilirsiniz.

İyi oyunlar

legolasking
19.03.11, 21:24
slm herkese yakşamlar
toplam kara inci dosyası kaç gb indiri yom indiri yom bitmi yo yardım ede bilirmisiniz

Ishtar
19.03.11, 21:32
peki son iki şey o dediginiz görevleri nasıl alıcam ve bu değer biçme ustası ne oluo bazı seylerin üzerinde yazıo seref puanı arttırmak icin

nick : risky bu nicke bir pm at sana uygulamalı göstereyim günlük görevleri... 2. soruna gelince, hemen hemen herşehirde identifiers(yani onaylayıcılar) bulunur...Mesela atinada koyun boynuzu onaylattığın adam, o itemları bu npclere onaylatıosun sana şeref kazandırıyor...Şeref kazanmak önemlidir... Çünkü giydiğin kıyafetten tut, silahına kadar şeref koşulu vardır... Şeref kazandıkça, Atina kralına gideceksin Airollia mı öyle birşey, ona yeni bir ünvan için başvuracaksın, o da sana yeni bir ünvan verecek...

Ishtar
19.03.11, 21:35
Karainci kurulum dosyası 2 gb civarı, ancak kurulumdan sonra 4-5gb tı buluyor dosya boyutu...

http://forum.gameturk.com/showthread.php?t=8742 bu konuyu bir incele Genel Konular-> Kara İnci'yi Nasıl Daha Hızlı İndirebilirim?

ePsnGh
20.03.11, 13:39
merhaba ben kosan dergisinden bi görev aldım ama görevde ne yapıcam yazılmamıs sadece tüccar ittifak tacizi denmiş bu nedemek ve nasıl yapabilirim yardımlar icin simdiden tesekkür ve las palmastaki afrika gemisi görevinde takıldım gemim durmadan batıo bunu nasıl gecebilirim

Ishtar
20.03.11, 13:52
ekranın sağ tarafında macera rehberi var, bir kağıt şeklinde, ona tıkla ordan şubeyi seç, dergiden aldığın görev orda olacak, görevin başına tıklarsan ,aşağı bölümde detaylı açıklamayı göreceksin...

ePsnGh
20.03.11, 14:24
peki las palmas afrika gemisini nasıl devirebilirim bana 22 vuruo cok cabuk batıo gemim :S anlamadıgım konu gemiyi saglamlastrdıkca daha cabuk batması saçma geldi

Pancho_Villa
21.03.11, 11:50
Merhaba ;

Geminizin levelini yükseltmeniz yeterli değildir.Deniz savaşlarında deniz takıları,kalkan,deniz tılsımı,toplar,kaçma veren itemler bunların hepsi deniz savaşlarında etki eder.Geminin level tek başına yetmez,bu yüzden size bahsettiğim itemlerin de olması lazım bu itemler ne kadar güçlü olursa daha hızlı gemi kesersiniz, daha dayanıklı olursunuz sunuda söylemek isterim savas sırasında kötü etkiler alırsınız buda sizin extradan gemi dayanıklılığının azalmasına neden olur ,bu etkilerden kurtulmak için deniz savaşlarında Acil çözüm (kötü etkiyi kaldırır) kullanın yoksa karşı taraf size daha cok hasar verir.

Saygılarımla iyi oyunlar

legolasking
22.03.11, 12:58
slm arkadaşlar acil yardım gerekiyo nasıl gemide level atlaya bilirim
ve benim bi görev var ____beceri eğitimini bul ve satın alma hünerisini 2. seviyeye yükselt. sonra venmeyle konuş___ beceri hünerisine gittim fakat yükseltemiyom nasıl yapacam lütfen yardım edin

Pancho_Villa
22.03.11, 14:15
Merhaba ;

Etkili konuşma sanatınızda hüner puanınız yoksa (0 ise) ticaret görevi yaparak etkili konuşma sanatını level atlatabilir ve hüner puanı kazanabilirsiniz.Hüner puanınız varsa beceri öğretmenine gidip,üsteki hüner sekmesini tıklayıp , etkili konusma sanatını seçip satın alma becerisini yükseltebilirsiniz.

Saygılarımla iyi oyunlar

legolasking
23.03.11, 12:31
sagol anladım ama nasıl ticaret yapacam

Ishtar
23.03.11, 17:47
Seville varoş önünde altın değişim elemanı var, takıların çoğunu orda bulabilirsin. Veya karainci dergisinde bazı görevlerin sonunda da takı alabilirsin.

legolasking
24.03.11, 02:09
slm arkadaşlar etkili konuşma sanatın huner puanını nasıl kazana bilirim ben acemiyimde ve bütürlüm yapamadım yardım larınızı acil bekliyorum saygılar:)

Ishtar
24.03.11, 22:53
slm arkadaşlar etkili konuşma sanatın huner puanını nasıl kazana bilirim ben acemiyimde ve bütürlüm yapamadım yardım larınızı acil bekliyorum saygılar:)

Ticaret yapman gerekir.Mesela atinadaki tacirden biraz mal al, ve bu malı başka bir şehirdeki tacire sat.Alım-Satım yaptığın şehirlerin arasındaki mesafe ne kadar uzun olursa sana gelecek ticaret deneyimide o kadar yüksek olur.

ZoZo_ThE_KiD
27.03.11, 19:41
run time error!
Program:\Program files\GGC\Karainci\Voyagecentury.exe
R6002
-floating point not loaded

bu problem için ne yapmam gerek basştan söylim Xp kullanıcısıyım Setup her seferinde basştan yüklüyorum Acil Lazım Bilen Varsa yazsın

DAISY
27.03.11, 23:45
run time error!
Program:\Program files\GGC\Karainci\Voyagecentury.exe
R6002
-floating point not loaded

bu problem için ne yapmam gerek basştan söylim Xp kullanıcısıyım Setup her seferinde basştan yüklüyorum Acil Lazım Bilen Varsa yazsın

Merhaba;
Lütfen Burdan (http://hotfile.com/dl/112136012/0a25414/voyagecentury.rar.html) indirmeyi deneyiniz

İyi forumlar

ZoZo_ThE_KiD
28.03.11, 16:38
Merhaba;
Lütfen Burdan (http://hotfile.com/dl/112136012/0a25414/voyagecentury.rar.html) indirmeyi deneyiniz

İyi forumlar

Bunu Kara İnci dosyasına adıcam dimi

DAISY
28.03.11, 16:47
Evet Kara İnci dosyasına atıcaksınız

ZoZo_ThE_KiD
28.03.11, 17:10
Evet Kara İnci dosyasına atıcaksınız

Eyvallah kardeşim Açıldı oyun

ZoZo_ThE_KiD
28.03.11, 19:41
Trablusgarb shrine giremiyorum önündeki kanca işareti gözükmüye

Çaresini bilen varsa söylesin

Ishtar
29.03.11, 22:40
oyuna tekrar giriş yapmakta fayda vardır. Eğer buda çare olmazsa oyunu komple kapatıp tekrar açarsanız mümkün ihtimal düzelecektir.

ePsnGh
29.03.11, 22:51
merhaba malta görevinde takıldım hasanın gemisini batır diyor ama hasanın gemisi yok ve motorlu gemiler cok saglam bunu nasıl gecebilirim veya napmam gerek yardım bekliyorum

ben malta adasında kaldım hasanın gemisi diyor ama öle bi gemi yok ortada ve motorlu gemiler cok saglam nasıl gecebilirim acil yardım bekliorum

Aynı olan konunuz birleştirilmiştir.. DAISY

DAISY
30.03.11, 00:22
Merhaba;
Malta görevini takımsız yapamazsınız
Yüksek lvl'li oyuncularımız size yardımcı olabilirler
Oyun içi Yardımlaşma (http://forum.gameturk.com/forumdisplay.php?f=321) bölümünde konu açarak oyun nickinizi beyan edip yardım isteyebilirsiniz
Mutlaka oyuncularımız size yardım edeceklerdir. İyi Forumlar

Ishtar
30.03.11, 01:44
Eğer sıkıntın hala devam ediyorsa, okyanus derebeylerinden geriye başlayarak oyunculara özelden mesaj(pm) at. Eğer yardım eden olmazsa, bana forumdan özelden yaz, ben sana bir iki nick vereyim onlar sana gerekli kolaylığı yaparlar...

MaNTeL
11.04.11, 15:41
belki yazılmıstır ama göremedim arkadaslar ben yinede sorayim 30 level olduğumda bedava donanım alabilmek için gibi birşeyler yazmıstı tam anlamadım ne yapmam gerektiğini bileniniz varmı ?

Universe
11.04.11, 16:18
Seville şehrinde bedava donanım verici adlı bir npc bulunmaktadır. O size nesne, mizana ve giriş miktarındaki boşluğu büyütmeniz için ekipman verecektir. Bir de "Lathe Aleti" alacaksınız. Lathe aleti'ni saklayıp ileriki levellerde kullanmanız tavsiye edilir.

Lathe Aleti ctrl+s yaptığınızda gördüğünüz deniz savaşı, kara savaşı, üretim hünerlerinizden birini sıfırlamanıza yarar.

MaNTeL
11.04.11, 18:17
Seville şehrinde bedava donanım verici adlı bir npc bulunmaktadır. O size nesne, mizana ve giriş miktarındaki boşluğu büyütmeniz için ekipman verecektir. Bir de "Lathe Aleti" alacaksınız. Lathe aleti'ni saklayıp ileriki levellerde kullanmanız tavsiye edilir.

Lathe Aleti ctrl+s yaptığınızda gördüğünüz deniz savaşı, kara savaşı, üretim hünerlerinizden birini sıfırlamanıza yarar.

sevillede bedava donanım verici adında bi NPC bulamadım tam olarak nerde oldugunu soyleyebilirmisin

Ishtar
11.04.11, 18:24
Rahibin biraz ilerisinde...

MaNTeL
11.04.11, 18:29
Rahibin biraz ilerisinde...

yardım için teşekkürler

Ishtar
11.04.11, 18:30
Rica ederim iyi oyunlar

edo1035
19.04.11, 13:57
s.a kolay gelsın cumleten..83 level takıları ıcın veya 73 farketmez altın ıstıyor altında sorun yok ama beyaz inci ıstıyor onu nerden temin edeilirim..? ikinci soruda karainci dergisinde hangi gorevler takı verıyor 79 levelım şimdiden tesekurler...

MaNTeL
19.04.11, 18:50
arkadaslar bombayda tac mahalde habarabata varmıs nerden nasıl bulurum

DAISY
20.04.11, 08:06
Merhaba;
Lütfen Linke (http://forum.gameturk.com/showthread.php?t=21621) Göz atınız orda detaylı yazıyor Mahabbarata konusu
İyi Forumlar

Universe
20.04.11, 23:53
s.a kolay gelsın cumleten..83 level takıları ıcın veya 73 farketmez altın ıstıyor altında sorun yok ama beyaz inci ıstıyor onu nerden temin edeilirim..? ikinci soruda karainci dergisinde hangi gorevler takı verıyor 79 levelım şimdiden tesekurler...

Beyaz inciyi temin etmenin 2 yolu vardır, bunlardan biri;
Eşya pazarından balıkçılık pasaportu alıp, balık tutarak elde edebilirsiniz. Bunun için uygun seviye balıkçılık becerinizin olması lazım.

Eğer pasaport alma imkanınız yoksa veya balıkçılık seviyeniz yetersiz ise, oyun içinde uygun fiyata beyaz inci satan arkadaşlarımız mevcuttur.

Kara inci dergisinde 2 veya 3 görev takı vermektedir. Kara inci dergisi görevleri ile ilgili bilgiler daha detaylı bir şekilde Oyun Rehberimiz de mevcuttur.

İyi Forumlar.

recognizer
01.05.11, 20:06
Merhaba,
[Rehber] 81-140 Level İyileştirme İtemleri (Silah-Zırh-Şapka-Takı-Gemibaşı-Slot)
buradaki bilgileri yakın bir zamanda güncellemeyi düşünüyorum (şu an kilitli). Mümkün olabilecek mi?
Olursa hazırlık yapayım.
Teşekkürler.

Universe
01.05.11, 22:15
Merhaba,
[Rehber] 81-140 Level İyileştirme İtemleri (Silah-Zırh-Şapka-Takı-Gemibaşı-Slot)
buradaki bilgileri yakın bir zamanda güncellemeyi düşünüyorum (şu an kilitli). Mümkün olabilecek mi?
Olursa hazırlık yapayım.
Teşekkürler.

Merhaba,
Gerekli düzenlemeleri tamamladığınız zaman bize haber veriniz, biz de o zaman diliminde konuyu düzenleme için tekrar açabiliriz, düzenlemeniz sona erdiğinde konuyu yarar bakımından tekrardan kapatma durumundayız.

Saygılarımla
İyi Forumlar.

CoolgirLLL
02.05.11, 17:05
Merhaba birşey sormak istiyorum deniz savaşı becerisini öğrenmiştim ben sonrasında bordo becerisini öğren diye bir görev vardı bende bordo adlı beceri görmeyip tüm hünerleri denemiştim deniz savaşı becerisinin hünerlerine baktığımda "bu beceri için özel hüner yok" diye bir hata ile karşılaşıyorum oyuna yeni başladım şimdiden teşekkürler :)

Ishtar
02.05.11, 17:14
Merhaba birşey sormak istiyorum deniz savaşı becerisini öğrenmiştim ben sonrasında bordo becerisini öğren diye bir görev vardı bende bordo adlı beceri görmeyip tüm hünerleri denemiştim deniz savaşı becerisinin hünerlerine baktığımda "bu beceri için özel hüner yok" diye bir hata ile karşılaşıyorum oyuna yeni başladım şimdiden teşekkürler :)

Merhaba, Bordo becerisi oyunda kullanılan diğer adlarıyla yakalama veya tutma becerisi, deniz savaşı hünerleri arasında yer almaktadır. Hüner puanı kazanmak için deniz savaşı kasmalısınız. Zaman zaman oyuncular, başkalarından yardım alarak deniz savaşı görevlerini yapıyorlar ve bu yüzden yeteri kadar deniz savaşı deneyimi elde edemiyorlar, bunun sonuncunda da hüner puanı kazanamıyorlar. Sizin yapacağınız şey eğer deniz savaşınızda hüner puanı varsa; beceri eğitmeninden bu hüneri öğrenin(kanca şeklinde), yoksa deniz savaşında hüner puanı kazanana kadar gemi batırmaya devam ediniz ..

CoolgirLLL
03.05.11, 21:17
Teşekkür ederim :)

Pancho_Villa
04.05.11, 16:19
Merhaba ;

Hüner puanlarını kullanmış durumdasınız , tekrar hüner puanı kazanmak için deniz savaşınızın levelini yükseltiniz.Deniz savaşı becerinizin leveli yükseldikçe size hüner puanı vermektedir.

recognizer
05.05.11, 15:42
Merhaba,
buradaki bilgileri şimdi güncelleyeceğim açabilirmisiniz?

Bir de konu başlığındaki küçük bir değişiklik yapmamız gerekli: 81-140 yerine 81-150 olacak.

Teşekkürler.

Universe
05.05.11, 15:53
Merhaba,
buradaki bilgileri şimdi güncelleyeceğim açabilirmisiniz?

Bir de konu başlığındaki küçük bir değişiklik yapmamız gerekli: 81-140 yerine 81-150 olacak.

Teşekkürler.

Merhaba;

An itibariyle rehberimizdeki konu kısa süreliğine açılmıştır. Düzenlemeleri tamamladığınızda tekrardan konuyu Yarar Bakımından kilitleyeceğiz.

Saygılarımla
İyi forumlar.

recognizer
05.05.11, 16:11
İlgilerinize teşekkürler.
Konu başlığundaki 81-140'ı 81-150 yapar ilk mesajımı kaldırabilirseniz sevinirim.

güncelleme işim bitti
tekrar teşekkürler.

crayzhacker
07.05.11, 13:38
arkadaşlar ben maaşı çekınce madencilik geliştirme kitabı (12 saat) diye bi kitap aldım madencılıgım seviye 46 sag tıklayıp evet dıyorum aşagıda dakıka sanıye fln çıkıyo kitap yeşil oluyo ama exp vermıyo hareket etmıyorum oyundan çıksam bıle vermıyo acıl çozum bulursanız ıyı olur zaman geçıyo

crayzhacker
07.05.11, 14:12
bide resim koydum
http://forum.gameturk.com/attachment.php?attachmentid=2303&stc=1&d=1304770256

__ZgR__
10.05.11, 07:12
merhaba. patronun yadigarı silahını tekrar nasıl temin edebilrm? kasa aktarma yaparken yanlışlıkla sildim. şimdi ki ana görevde de o silahı istiyor ve yapamıyorum. yetkilinin takdiri görevinde kaldım

__ZgR__
10.05.11, 17:41
Teşekkür ederim. Teknik destek yardımıyla hallettim. Yalnız bir çok oyun gördüm online , hiçbirisinde bu kadar iyi bir gm destek sistemi görmedim. Gerçekten çok başarılı. Tekrar teşekkür ederim.